Milá Klientka, milý Klient,

Viete čo je masáž a na čo slúži?

Ako by ste odpovedali keď dostanete takúto otázku? „Je na uvoľnenie svalov“. Áno, aj. „Na odstránenie alebo zmiernenie bolesti či opuchov“. Áno, aj. „Je na odstránenie alebo zmiernenie psychického napätia“. Áno, aj. „Na prekrvenie svalstva a odstránenie toxínov z tela?“ Áno, aj. „Navodiť stav relaxu a oddychu?“ Áno, aj. „Mať krajšiu, oddýchnutú, pleť na tvári s menšími vráskami.“ Áno, aj.

Mnoho ďalších nasledovných odpovedí by bolo určite správnych. Majú však jedno spoločné.

Cieľom masáže, už okrem niektorých hore spomenutých, je  ROZPRÚDIŤ ENERGIU V TELE A DOSTAŤ TELO A JEHO ORGÁNY DO ENERGETICKEJ ROVNOVÁHY. Keď je telo v energetickej rovnováhe je zdravé. Keď je v nerovnováhe, resp. akákoľvek jeho časť, nastáva problém, ktorý sa prejaví časom, podľa telesných a duševných dispozícií človeka.

Masážou tela dochádza ku ovplyvňovaniu nielen tých častí Vášho tela ktorých sa Vám masér dotýka priamo jeho rukami , napr. kože alebo svalov pod ňou či kĺbov, ale i Vašich vzdialených orgánov, napríklad žalúdka či obličiek. Deje sa to prostredníctvom ovplyvňovania energetických dráh a reflexných bodov ktoré sa na nich nachádzajú. Prejavom nedostatku energie je napr. žalúdočný vred. Tkanivo žalúdočnej steny je pod vplyvom stresu málo prekrvené lebo cievy sú stiahnuté. Takéto tkanivo je lokálne viac oslabené voči vplyvu žalúdočnej kyseliny ktorá môže spôsobiť jeho lokálne poškodenie. Prejavom nedostatku energie je i stuhnutá krčná chrbtica lebo nie je prekrvené tkanivo ktoré zabezpečuje jej hybnosť. Jej nedostatočné prekrvenie môže byť spôsobené opäť stiahnutím ciev pod vplyvom psychického napätia. Naopak, prebytok energie spôsobuje prílišné prekrvenie orgánu ktoré môže zapríčiniť jeho zápal.

Na energetický  potenciál v našom tele má najväčší vplyv naša psychická pohoda. Naša vedomá i nevedomá zložka nášho JA. To už je ale iná téma i keď veľmi úzko spojená s duševnou hygienou ktorá má priamy a dokázateľný vplyv na fyzický stav nášho tela a zdravia.


Masáž je jednou z ciest nasmerovať  Vás na cieľ duševnej pohody
. Rozhodný krok na nastúpenie na túto cestu je na Vás, že chcete ísť týmto smerom. Vaše vlastné rozhodnutie nemôže nikto a nič nahradiť a vykonať. Len Vy sami.

A čo je masáž?

čo-je-to-masáž-6Masáž je cesta ku zdraviu.  Je to súbor usporiadaných hmatov, určitým tlakom, v určitej frekvencii a s určitým počtom opakovaní.

Pri masáži je dôležitá Vaša spolupráca s masérom i s Vami osobne.  Je to vôľa prijímať masáž, oddať sa masérovi, uvoľniť sa a správne dýchať. Dýchanie je prostriedkom ku dosiahnutiu pozitívneho účinku masáže. Dýchanie Vám pomôže uvoľniť sa, sústrediť sa na VÁS, prekrviť a okysličiť orgány, rozprúdiť lymfatický systém aby odčerpal škodlivé látky z Vášho tela a pomohol ich vylúčiť z neho.

Účinok každej masáže je závislý najmä od Vašej slobodnej vôle. Masáž, ktorej budete klásť psychický odpor Vám neprinesie žiadny alebo len malý účinok.